Co znaczy wynik testu beta hcg <0,100mlU/ml?

Ostatni dzień miesiączki miałam 17.04.2010 i przed miesiączką odkleiłam plaster antykoncepcyjny i po miesiączce nie naklejałam. Miesiączki nie dostałam i postanowiłam zrobić test HCG i wynik wyszedł < 0,100mlU/ml i nie wiem czy jestem w ciąży, czy nie? Proszę o odpowiedź, dziękuje z góry.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Poziom hCG w wykonanym teście wyklucza ciążę w obecnej chwili. Często zdarza się, że po odstawieniu hormonalnej antykoncepcji powrót regularnych cyklów następuje dopiero po kilku miesiącach. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.