Co znaczy zapis w kontrolnym MR głowy?

Stwierdzono u mnie epilepsje 16 lat temu. Obecnie wykonalam kontrolne MR. Chciałabym zapytać /wyjaśnić stwierdzenie :Pojedyncze, 5mm pasmowate ognisko wysokosygnalowe w obrazach T2 i Flair zlokalizowane przy lewym trójkącie komorowym -o charakterze naczyniopochodnym/niedokrwiennym.

Naczyniopochodne ogniska mogą występować u osób w Pani wieku zwłaszcza przy obecności czynników ryzyka chorób naczyniowych tj nikotynizm, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, itp. Często są bezobjawowe. Proszę skonsultować się z neurologiem, który na podstawie wywiadu i badania zaproponuje dalsze postępowanie.