Co znaczy zastawka aortalna w normie?

Proszę o interpretację wyników echa serca. Rytm zatokowy miarowy 77/min LVEF 45% GLPSavg -17% Kurczliwosc prawej komory dobra Zastawka aortalna w normie Zastawka mitralna- platki w normie, sladowa fala zwrotna Zastawka III w normie Cech podwyższenia ciśnienia płucnego nie ma Osierddzie bez zmian LVVED 122ml LVVED 67ml LVIDd 5.9cm LVIDd 4.3cm LVPWd 0.9 cm LA Diam 3.4cm Ao Diam 3.4cm LVSV 55ml czy jest coś niepokojącego w tych wynikach? Pozdrawiam serdeczniel

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są objawy ? Frakcja wyrzutowa jest dosyć niska na dość niski wiek. Konieczna wizyta u lekarza kardiologa