Co znaczy, że na brzusznej powierzchni dolnej części głowy trzustki jest guzek?

Analiza TK z kontrastem Proszę o informacje co oznacza poniższe, jakie dodatkowe badania wykonać? Pacjentka po zabiegu RO raka jelita grubego, w trakcie chemioterapii uzupełniającej. Usunięto 10 węzłów. W karcie onkolog prowadzący zapisał - badanie TK - nie stwierdzono nieprawidłowości. Tymczasem : "Wątroba niepowiększona. W segmencie VIII hypodensyjne ognisko 5mm - niediagnostyczne. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Na brzusznej powierzchni dolnej części głowy trzustki guzek 7x10mm- węzeł chłonny?" Z góry dziękuję za odpowiedzi

Lek. Paweł Szadkowski

Opis rzeczywiście nie wskazuje na nic poważnego. Opisana zmiana stanowi najprawdopodobniej węzeł chłonny - tak, jak to opisał radiolog. W samej trzustce nie ma zmian ("trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych").