Co znaczy, że przełyk w dystalnym odcinku wykazuje zaczerwienienia?

Prosze o odczytanie mojego wyniku z badania endoskopowego. Jakie dalsze kroki powinienem zastosowac w celu leczenia? Dziękuję! " przelyk w dystalnym odcinku wykazuje liczne, roznej wielkosci wyborczyny i pasmowate zaczerwienienia sluzowki. W swietle widoczne czolo przepukliny. Zaznaczona niedomoga rozworu przelykowego, przy zniesionym kacie HIsa i wpuklajacymi sie faldami z dna zoladka. Jeziorko obfite, metne, podbarwione zolcia. Zmiany zapalne w antrum ( poletkowanie, zaczerwienienie, krucha sluzowka). Odzwiernik ziejaxy, kanal wolny. Opuszka dosc ksztaltna i regularna, liczne punkcikowate wyborczyny i zaczerwienienia w kolanku gornym. Poza tym bez istotnych klinicznie zmian. Z antrum pobrano bioptaty na obecnosc H.Pylori - wynik po 10 minutach (-) ujemny.

Wynik świadczy o obecności przepukliny rozworu przełykowego i zapaleniu przełyku. Wymaga to jeszcze dalszej diagnostyki oraz leczenia farmakologicznego lub nawet operacyjnego. Nie można bagatelizować takiego schorzenia gdyż może wiązać się to z poważnymi następstwami. Zalecam udanie się do gastrologa.