Co znaczy, że wykryto 666 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych?

Dzień dobry, mam 43lata,. W czasie wizyty u lekarza rodzinnego z powodu przeziębienia pani doktor zaniepokoiła sie po odsłuchaniu mnie. zleciła EKG a po wynikach skierowała na Holtera. Wyniki z Holtera: 117196 Qrs'ów średni rytm HR-97, max HR-127 min HR-71. Wykryto 666 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 53 tachykardii. Ponadto ogólne zmęczenie i senność, waga 122, wzrost 188.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik może świadczyć o arytmii, dlatego najprawdopodobniej będzie niezbędna wizyta u kardiologa.