Co znaczy zniekształcenie z poszerzeniem uwidocznionego odcinka trzonu kości udowej?

20 lat temu przebyte przezkretarzowe zlamanie kości udowej lewej. Z powodu nasilajacych się bólów wykonano rtg. Opis zwężenie szpary stawowej lewego stawu biodrowego, szpara stawowa stawu prawego zachowana. Niewielka podchrzastna sklerotyzacja stropów panewek stawowych. Zaostrzenia zwyrodnieniowe gornych krawendzi panewek stawowych oraz wieńcowych brzegow głów kosci udowych - z przewagą zmian po stronie lewej. Zmiany zwyrodnieniowe na brzegach kretarza wiekszego kosci udowej lewej. Zniekształcenie , z poszerzeniem , uwidocznionego odcinka trzonu kosci udowej , przebudowa kostna i odczyny okostne w tej ololicy okolicy -zmiany pourazowe ? Pytanie co oznacz opis badania ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ortopedy i łączenie przeanalizowanie powyższego opisu z bezpośrednim badaniem lekarskim