Co znaczy zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna z niewielkim kifotycznym ustawieniem trzonów?

Witam, czy mogłabym prosić o pomoc w wytłumaczeniu wyniku badania MRI kręgosłupa C. "zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna z niewielkim kifotycznym ustawieniem trzonow c3-c6. Częściowa dehydratacja krążków miedzykregowych c3/c4/c5/c6. Na poziomie c5/c6 : niewielka, dokanałowa protruzja krążka z modelowaniem worka oponowego i niewielkim ograniczeniem światła otworów m-kregowych. Kanał kręgowy przewezony do 12 mm w wymiarze strzalkowym"

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmiany w odcinku szyjnym o umiarkowanym nasileniu, mogą się przyczyniać do bólów szyi, wskazana kontrola u neurologa oraz Poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam