Co znaczy żołądek podatny na rozdymanie o prawidłowej motoryce?

Przełyk bez zmian. Linia Z na górnej granicy fałdów błony śluzowej żołądka. Wpust szczelny. Żołądek podatny na rozdymanie o prawidłowej motoryce. Śluzówka gładka, w antrum miejscami zaczerwieniona. Odźwiernik, opuszka i odcinek części zstępującej XII-cy bez zmian. Test ureazowy ujemny...co to oznacza?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik mieści się w pojęciu normy. Niewielkie zaczerwienienie może wynikać z podrażnienia błony śluzowej (np. alkoholem), ale nie jest to nic niepokojącego.