Co znaczy żółtawa wydzielina w 27. tygodniu ciąży?

Jestem w 27 tygodniu ciąży, od jakiegoś czasu z moich piersi wydobywa się przeźroczysta lub żółtawa wydzielina (wiem, że jest to normalne), jednak kilkukrotnie zdarzyło się, iż wyciek z jednej piersi był podbarwiony krwią. Badanie USG nie wykazało zmian w piersiach. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badanie? Bardzo stresuje się tą sytuacją.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej przyczyną są zmiany w piersiach związane z rozwojem gruczołów mlekowych w ciąży.
Pozdrawiam