Co znaczybten wynik RM mózgu?
Co oznacza wynik RM ,po dwóch udarach i guzie w okolicy nadsiodłowej.W istocie białej obu półkul mózgu i podkorowo,pojedyncze ogniska o charakterze gliozy naczyniopochodnej,o śr.do 3mm.W DWI/ADC OSTRYCH/PODOSTRYCH ZMIAN NIE STWIERDZA SIĘ. Po podaniu dożylnym środka kontrastowego bez patologicznego wzmocnienia. Tu dodam,iż dalej występują silne nudności,zawroty głowy,bóle głowy,szumy uszne i etc.....proszę o wyjaśnienie w/w wyniku i poradę.....dziękuję.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam Wynik ten należy intepretować w odniesieniu do innych wyników oraz wraz ze znajomością stanu klinicznego. Proszę skonsultować się z lekarzem , który zlecał to badanie.