Co zrobić, aby 2,5-letnie dziecko nabrało masy?

Witam, moje dziecko urodzilo sie w 35 tc jako blizniak o masie 2400. Teraz ma 2,5 roku i wazy jakies 12200 od pol roku w zasadzie nie przybralo na wadze jedynie wzrost poszedl o jakies 5cm. Badanie morfologiczne w normie. Chcialam zapytac co moge zrobic aby dziecko nabralo troche cialka. Dodam ze dziecko ma apetyt duzo je oddaje 3stolce dziennie. Czy sa jakies suplementy diety ktore moglyby pomoc w podniesieniu wagi lub moze warto zrobic jakies badania. Pozdrawiam

Dobry wieczór,
uważam że nie ma potrzeby podejmować jakichkolwiek interwencji żywieniowych. Masa ciała dziecka oceniona w siatkach centylowych dla wcześniaków mieści się na poziomie 25 centyla. Ponadto wykonane badania nie wskazują na niedobory pokarmowe.