Co zrobić, aby dalej chudnąć?

Witam, Jestem 22 letnią kobietą, od dziecka miałam tendencje do tycia i jestem ogólnie osobą o grubej kości. Nie raz próbowałam coś ze sobą zrobić, i udawało się, jednak wracałam zawsze do poprzedniej wagi (różna ona była, zawsze to była nadwaga w każdym bądź razie). Od grudnia zaczęłam swoją walkę z nadwagą, ważyłam 68 kilo przy wzroście 154. Na chwilę obecną, czyli przez pół roku, udało mi się schudnąć 10 kilogramów. Ważę 58 kilo, ale chciałabym jeszcze 8 kilo schudnąć. Ile tak naprawdę powinnam ważyć? Wiem, że trzeba uwzględnić wiele czynników wzrost, kość itp. Chciałabym po prostu być w sam raz. Wiem, że na figurę modelki nie mam co liczyć. Moją największą bolączką są ocierające się nogi w kroku. Dlatego uważam, że powinnam dalej się odchudzać. Moje otoczenie widzi duże zmiany, jednak ja chciałabym raz na zawsze zmienić swoją figurę. Nie wiem czy 10 kilo w pół to dużo mi się wydaje, że nie i trochę mnie to dołuje, ale przynajmniej zdrowo i racjonalnie. Przede wszystkim nauczyłam się pić, kiedyś szklanka na dzień mi wystarczała. Teraz półtorej litra wody plus 3 herbaty zielone, 3 czerwone, 3 owocowe;) chodzę na fitness i basen dwa razy w tygodniu, czasem biegam. Staram się być systematyczna. Co do jedzenia to jem 5 posiłków dziennie co 2 czy 3 godziny. Gdzieś 1200-1300 kalorii dziennie. Z pieczywa tylko jedną bułkę razową ziarnistą, musli z szklanką mleka, jogurt z owocem jakimś, pół woreczka kaszy czy ryżu jak ziemniaczki to dwa, mięso tylko drób, płatki ryżowe, tuńczyka z puszki w sosie własnym. Jak mam ochotę na coś słodkiego to dwie kostki czekolady lub owoc. Warzywa na patelni. Głownie to jest mój jadłospis. Czytam bardzo dużo na temat zdrowego żywienia. Moim problemem jest to, że waga od jakiś dwóch miesięcy nie rusza 10 kilo i koniec. Nie wiem co się dzieje, co robię źle, mam mniej jeść, jeszcze więcej się ruszać? Ludzie tracą nie takie wagi, a ja 18 kilo nie umiem:( Proszę o konkretne wskazówki.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Osiągnęła Pani prawidłową masę ciała (BMI 24.5).
Nie musi Pani jej dalej redukować.
Gratuluję osiągnięcia celu.
Myślę, że powinna Pani zacząć delikatnie zwiększać ilość dostarczanych kcal, jednocześnie nie rezygnując z aktywności.
Najlepiej, gdyby udało się Pani wygospodarować codziennie 15-30 minut na aktywność.
Co do tłuszczyku między udami, polecam zapoznanie się z ćwiczeniami na: www.abccwiczenia.pl

Proszę zajrzeć na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku

Pozdrawiam

P.S
Proszę zadbać, aby w Pani diecie znalazło się jak najwięcej warzyw.