Co zrobić, aby dieta niskokaloryczna była skuteczna?

Mam 21 lat. Stosuję dietę nisko węglowodanową i mimo, iż jem mało, nie jem słodyczy, ziemniaków i większość produktów, które mają cukier to moja waga ani drgnie. Jem śniadanie 2 kromki chleba z serem białym, obiad to warzywa i mięso, a gdy jestem głodna to podjadam jabłko/marchewkę (2szt. Max). Mam jeszcze problemy z wypróżnianiem się, co 2-3dni i wiem ze to przez to nie mogę schudnąć. Co zrobić aby dieta niskokaloryczna była skuteczna i z wypróżnianiem nie było problemu ? Jakie produkty jeść ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska

Po opisie podejrzewam, że narzuciła Pani sobie zbyt duży reżim dietetyczny. Nie doprowadzi to do utraty masy ciała, a jedynie do spowolnienia metabolizmu. Proponuję udać się do dietetyka, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i pomiarów, ułoży dopasowany do Pani jadłospis.

Witam Panią,

Brak spadku wagi spowodowany jest zbyt drastyczną dieta a nie brakiem wypróżnień. Uważam że nie dostosowała Pani kaloryczności jadłospisu do Pani potrzeb. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może kojarzyć się z głodówką. mniej nie zawsze znaczy lepiej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych.
Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam!
Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty