Co zrobić, aby mieć "głębszy" sen?

Witam, moje problemy polegają na tym, że mam bardzo płytki sen. W miarę szybko zasypiam, nie mam z tym większych problemów, tylko co chwilę się wybudzam. Wszystko słyszę przez sen, np. zamykające drzwi na klatce, szczekającego psa, skrzypiące łóżko sąsiadki, najgorsze jest oczywiście chrapanie mojego partnera. Czasami wybudzam się nawet podczas śnienia. Potem mam czasami problemy z ponownym zaśnięciem.

Mam 30 lat, nie palę, nie piję zbyt często, kawę piję raz na jakiś czas. Potrzebuję ok. 8-10 godz. snu do normalnego funkcjonowania, dlatego czasami jestem po pracy taka padnięta (praca biurowa), że potrzebuję drzemki w ciągu dnia, nawet 2 h, jeśli w nocy śpię mało. Używam zatyczek do uszu, ale i tak wszystko słyszę i ciągle się budzę. Nadmieniam, że trwa to odkąd pamiętam, zawsze żeby usnąć i dobrze spać potrzebowałam kompletnej ciszy.

Witam serdecznie,

Jedną z rzeczy, jakie może Pani zrobić, jest spanie w innym pokoju niż partner, tak aby nie budziło Pani jego chrapanie. Może Pani również skorzystać z pomocy psychiatry, który może przepisać łagodne leki uspokajające i nasenne.

Konsolidacji snu może również sprzyjać jego skrócenie, tzn. może Pani spróbować kłaść się do łóżka w późniejszych godzinach i zrezygnować z popołudniowych drzemek. Sen może być wtedy krótszy, ale głębszy, przez co bardziej regenerujący niż obecnie.

Z pozdrowieniami