Co zrobić, aby mieć szczupły brzuch?

Mam na imię Magda... Ważę 63 kg, a mój wzrost to 1,70 cm... Chciałabym mieć płaski brzuch i schudnąć jakieś 7 kg... Próbowałam już głodówki i schudłam 6 kg, ale zaraz po tym znowu przytyłam 3 kg... Co mam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Witaj Magdo!

Nie wiem czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, ponieważ nie podałaś swojego wieku. Jeśli masz więcej niż 18 lat - nie musisz się odchudzać, bo Twóje BMI (wskaźnik masy cała) wynosi 21,7, co mieści się w granicach normy (18,5-24,9).

Jeśli masz problemy z tkanką tłuszczową na brzuchu, zacznij ćwiczyć. Nie ma bowiem diety na wybrane partie ciała. Ćwicz tak zwane "brzuszki", czyli skłony, codziennie - tyle, na ile masz siły. Wraz z czasem i ćwiczeniami zaczniesz robić ich coraz więcej. Na naszej stronie www.abccwiczenia.pl znajdziesz też filmiki z innymi ćwiczeniami, które pomogą Ci zredukować tkankę tłuszczową w wybranych miejscach ciała.

Zacznij jeść regularnie. Jedz często (4-5 razy dziennie) i w niewielkich ilościach. Zrezygnuj ze słodyczy, słonych przekąsek, dań smażonych i fast food oraz słodzonych napojów gazowanych. Postaraj się jeść warzywa do każdego posiłku, pieczywo razowe, mięso i wędliny drobiowe oraz dużo produktów nabiałowych (jogurt, kefir, ser twarogowy) poniżej 2% tłuszczu. To powinno pomóc Ci schudnąć. Na pewno nie stosuj głodówki, bo po niej zawsze występuje efekt jo-jo. Poza tym jest niebezpieczna - powoduje spadek poziomu cukru we krwi, osłabienie, apatię, problemy z koncentracją oraz odwodnienie. Jeśli stosuje się ją bez kontroli lekarza lub dietetyka, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.