Co zrobić, aby na brzuch pojawiły się mięśnie zamiast tłuszczu?

Witam! Mam 14 lat (Rocznik '97), jestem mężczyzną i ważę ok. 49-55 kg. Nie wiem, nie ważyłem się. Mój brzuch nie jest taki, jaki chciałbym mieć. Chciałbym, żeby na moim brzuchu pojawiło się trochę mięśni i troszeczkę tłuszczu zniknęło z ud. Jestem taki odkąd pojechałem z babcią do lekarza i przepisał mi leki przeciwalergiczne, które zwiększały łaknienie...

Witam,
informacja o dokładnej i aktualnej masie ciała oraz wzroście jest mi potrzebna do ustalenia, czy ważysz prawidłowo.
Jeśli zaobserwowałeś wzrost łaknienia po przyjmowanych lekach, poproś rodziców, aby udali się z Tobą na ponowną konsultację, być może uda się dobrać inne leki, które nie będą powodowały takiego efektu.
Pamiętaj również, że większy apetyt możesz równoważyć poprzez aktywność fizyczną.
Jeśli będziesz regularnie się ruszał, mniejsze jest ryzyko, że przytyjesz.
Zachęcam Cię do zapoznania się z Piramidą Zdrowego Żywienia oraz przeczytania, jak ważne jest regularne spożywanie posiłków:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Jeśli będziesz jadał często (lecz spożywał mniejsze porcje) i nie podjadał między głównymi posiłkami, a także zwiększysz spożycie warzyw - napady głodu staną się rzadsze.

Zastanów się jaki rodzaj aktywności fizycznej sprawiałby Ci przyjemność.
Być może sporty grupowe (siatkówka, koszykówka) lub spontaniczne wypady na łyżwy czy na basen (w związku z alergią skonsultuj się z lekarzem). Ważne, abyś zamienił czas spędzany przed komputerem na ruch.

Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.