Co zrobić, aby nadal chudnąć?

Witam, przez ost 4mce schudłam 20kg zdrowo jedząc ponieważ karmię piersią. Z 82kg zeszlam do 62kg. Waga spadała ok 1kg tygodniowo. Miałam już po 2mcach zastój który trwał 2tyg i minął. Teraz waga stoi w miejscu od ponad 2tyg. Co zrobić aby znów spadała? Moim celem jest 57kg. Jem 3razy dziennie, zrezygnowałam z fast foodow smazonego tłustego słodyczy białego pieczywa. Czy jak zrobię cheat meal i np zjem kawałki pizzy i wrócę do dobrych nawyków to coś pomoże?? Pozdrawiam

Witam Panią,

cheat meal czasem pomaga i nakreca metabolizm. Można spróbować. Może Pani także spróbować wprowadzić do diety 1-2 dni bez węglowodanów od pory obiadowej.
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk