Co zrobić, aby nie bać się we własnym domu?

Od jakiegoś czasu boję się być w domu. Zdaje mi się, że szklanki sie ruszają, że ktoś mnie prześladuje w domu i że ktoś chodzi po domu. Nie mogę suszyć włosów, odkurzać, bo się strasznie boję.

Witam!

Twój lęk może brać się z różnych przyczyn: przeżyłaś coś ciężkiego w ostatnim czasie, jakieś zdarzenie, film, gra wywarło na Tobie duże wrażenie lub Twoi rodzice zbyt mało czasu spędzają z Tobą, albo nie ma ich ciągle w domu i jesteś sama. Powinnaś dokładnie zastanowić się, co mogłoby być przyczyną lęku.

Pozostawanie w domu samotnie jest trudne, szczególnie w młodym wieku. Myślę, że przede wszystkim powinnaś opowiedzieć o tym co czujesz w domu rodzicom. Oni także powinni zareagować i pomóc Ci poczuć się pewnie i bezpiecznie w domu.

Pozdrawiam