Co zrobić, aby opuchlizna stopy, kostki oraz łydki zeszła?

Witam. Od miesiące mam cały czas spuchniętą prawą stopę, kostkę oraz połowa łydki. Ból pojawia się przy dużym przeciążeniu tej nogi, czasami ból promieniuj nawet do uda. Na piszczelu pojawiło mi się twarde wybrzuszenie, coś mniej więcej jak kulka, która przy dotyku boli. Cała opuchlizna pojawiła mi się po weselu, więc na pomyślałam, że to od tego. Czy to może być problem z żylakami? Moja mama ma straszne żylaki, i problemy z żyłami czy to może być genetyczne? Najważniejsze pytanie co zrobić by ta opuchlizna zeszła? Miałam w zeszłym roku robiono badanie usg Dopplera.

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką (prawdopodobnie USG doppler, konsultacja chirurgiczna, badania laboratoryjne w tym d-dimery). Jeśli objawy nie ulegają poprawie, a dolegliwości są znaczne tym bardziej udałbym się na pilną konsultację do lekarza.