Co zrobić, aby ponownie rozbudzić namiętność w związku?

Co jest grane? Mam 21 lat, On ma 23 Jestem z chłopakiem od 6 miesięcy Byłam jego pierwsza partnerka seksualna Seks uprawialiśmy codziennie gdy się widzieliśmy nawet po 4 razy w ciągu dnia Dużo fantazjowalismy, byliśmy spontaniczni, nie brakowało nudy lecz ostatnio 0 jakiegokolwiek zainteresowania, robimy to może raz na tydzień i to tak byle jak byle by było Często zaczynam go całować, tulić się, lekko pokazywać ciałko, po prostu dawać znaki, że mam ochotę Lecz na marne, ma to gdzieś, jakby nie wiedział, ze w tym momencie jestem napalona i chętnie bym to zrobiła Natomiast gdy On uzna, że ma na to ochotę to mnie atakuje a ja uległa się daje Tłumaczy się zmęczeniem, tym, że za często to robimy oraz tym, że to nie jest początek związku i już mu się tak nie chce Zastanawiam się co się stało, coś się zmieniło w ciągu ostatniego miesiąca, że się tak zachowuje Jest mi z tym smutno, nawet nie ma co liczyć na szczera rozmowę bo czuje się po niej jeszcze gorzej I co On sobie tak naprawdę tam myśli? Zdrada odpada, brzydka nie jestem, mam powodzenie u chłopaków Teraz to tak już będzie aż wkoncu mnie zostawi?

Spadek zainteresowania seksualnością może mieć różne przyczyny. Zarówno może być tak, że wcześniejsza częstotliwość była także dla chłopaka zbyt duża, bał się jednak Panią urazić czy zranić, być może ma więcej stresu w pracy czy życiu, zmienił się i ustabilizował Wasz związek itp. Zawsze jednak bardziej cenna niż domyślanie się, jest szczera rozmowa powiedzenie o swoich uczuciach, obawach i oczekiwaniach dotyczących relacji i intymności w relacji, pytanie partnera o to samo, a dalej szukanie wspólnych rozwiązań i kompromisów, które usatysfakcjonują oboje partnerów. Milczenie i przeżywanie zranienia często oddala partnerów bardziej i zniechęca do bliskości czy ją utrudnia. Warto rozmawiać w spokojnej atmosferze, gdy nastroje są neutralne, a miejsce do tego odpowiednie (nikt nie przeżywa skrępowania itp). Najlepiej rozpocząć ją nie wówczas, gdy któreś z Was podjęło nieudaną próbę nawiązania bliskości (bo wówczas emocje i poczucie zranienia biorą górę), ale w innej, naturalnej sytuacji, mając do dyspozycji odpowiednio dużo czasu. Zachęcam do otwartości i pracy nad związkiem.