Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, aby poprawić zdolność do zapamiętywania?

Nie wiem co mam robić, mam bardzo ciężkie studia, dotąd nauka, zapamiętywanie przychodziła mi dość prosto, wszystko łapałam po 1 lub 2 przeczytaniu. Natomiast teraz w ciągu sesji po całym roku jestem juz tak zmęczona żę nie mogę zapamiętać dosłownie niczego, czytam coś i zapominam od razu. Studiuje farmacje nie wiem co robić, czy są jakieś sposób na to aby przywrócić dobrą pamięć?
KOBIETA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję, że opisane przez Panią symptomy są odpowiedzią Pani organizmu na przewlekające się zmęczenie/stres.

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - bo to ma fundamentalne znaczenie.

  1. Czy praktykuje Pani regularna aktywność fizyczną? Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dzielę się, że: RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

  2. Jak jest u Pani z suplementacją, szczególnie chodzi o: - magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie") - witaminy z grupy B (szczególnie B1, B2, B3, B6, B12). - kwas foliowy - selen - wit. D3

  3. Jak radzi sobie Pani ze stresem? Kluczowym jest radzenie sobie ze stresem, poprzez praktykowanie technik relaksacyjnych, medytacyjnych, kontemplacyjnych, joga, tai chi.

  4. Jaka jest jakość Pani snu? Niezbędny (najlepiej) ośmiogodzinny sen..., jednak bardziej ważna jest jakość tego snu...

  5. jaka jest Pani jakość odżywiania?

Podsumowując, zachęcałabym Panią, do robienia sobie przerw w procesie edukacyjnym, łapiąc tzw. oddech, na małe przyjemności, których Pani organizm bardzo potrzebuje?

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype lub telefonicznego.

Z przesłaniem dla Pani pomyślności i powodzenia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy