Co zrobić, aby pozbyć się opuchlizny i przebarwień po skleroterapii żylaków prawej nogi

Witam.Mam 41lat, 5lat temu miałem robioną skleroterapię żylaków prawej nogi. Problem polega na tym że pod skórą zostały brzydkie ciemne przebarwienia.Stosowałem już różne żele oraz maści aby się tego pozbyć, bez skutku. W ostatnim czasie reszta skóry od kostki w górę również nabiera ciemnobrązowego koloru. Noga często puchnie. Niedawno miałem robionego doplera i wyszło że żyły głębokie są drożne.Czym można smarować nogi aby pozbyś się tych ciemnych przebarwień oraz opuchlizny.Z góry Dziękuję za pomoc.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam.
Oprócz drożności żył należy ocenić jeszcze ich funkcję. Przebarwienia troficzne powstające na goleni mogą być objawem niewydolności żylnej. Natomiast na przebarwienia po skleroterapii najskuteczniejsze są kremy recepturowe (ich skład ustala lekarz podczas konsultacji) z uzupełniającą laseroterapią w odstępach 4-6 tyg.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42