Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam Pana, Samodzielnie trudno poradzić sobie z problemem alkoholowym. Wiem, że jest Panu trudno, bowiem wszywki alkoholowe są niewątpliwie skuteczną metodą na przerwanie ciągu alkoholowego, ale nie leczą alkoholizmu, tylko odstraszają od picia. Żeby skutecznie uwolnić się od uzależnienia od alkoholu potrzebna jest praca nad emocjami, umysłem, psychiką i tym wszystkim co kojarzy się z piciem alkoholu i sprawia, że człowiek sięga po kieliszek nie bacząc na konsekwencje i ryzyka z tym związane. Każde uzależnienie można wyleczyć. Są tylko dwa warunki – pacjent musi chcieć uwolnić się od uzależnienia i podjąć terapię. Przy odstawieniu alkoholu doskonale sprawdza się psychoterapia, która rozpoznaje źródła psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem, wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii lepszego radzenia sobie ze stresem oraz pomaga wyeliminować niepożądane objawy po odstawieniu alkoholu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy