Co zrobić, aby przywrócić miesiączkę?

Witam. Mam 15 lat, 170 cm wzrostu i ważę 42 kg (jakiś czas temu schudłam 8 kg). Od dłuższego czasu nie pojawiła się u mnie miesiączka. Co zrobić, aby ją przywrócić ? Dodam, że nie chciałabym za dużo przytyć. Proszę o odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku mamy do czynienia ze znacznym niedoborem masy ciała.
Proszę, abyś niezwłocznie porozmawiała z rodzicami i udała się na konsultację lekarską i dietetyczną.
Bardzo możliwe, iż niedowaga jest przyczyną zaniku miesiączki, niemniej powody mogą być inne, stąd niezbędna jest rozmowa z lekarzem i wykonanie badań.

Nie napisałaś, czy redukcja masy o 8 kg była zamierzona (stosowałaś dietę odchudzającą), czy też nie (była samoistna), a to istotna informacja.

Niedobór masy ciała jest równie groźny dla zdrowia co jej nadmiar.

Pozdrawiam ciepło
----------------------------------------
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.