Co zrobić aby schudnąć?

Mam 158cm wzrostu i ważę 55kg :(:( Chciałabym przez 2miesiące zgubić 6kg ? Czy jest to możliwe , jaką powinnam stosować dietę i ile czasu dziennie poświęcać na ćwiczenia ??? Najbardziej zależy mi na zgubienie centymetrów z ud ! Mój wiek to 16lat
ponad rok temu

Witam,

Przy wzroście 158cm i wadze równej 55kg współczynnik masy ciała BMI wynosi 22 - oznacza to prawidłową wagę. Natomiast przy masie ciała 49kg BMI wynosi 19,6 co nadal jest w normie, ale bliżej dolnej granicy. Oznacza to, że przy kolejnej utracie masy ciała może już dojść do niedożywienia. Odradzam odchudzanie się osób o normalnej masie ciała ze względu na to, że stosując nieracjonalne diety mogąrozregulować i spowolnić swój metabolizm. Póki masa ciała jest w normie należy zadbać o to, by się nie zwiększyła. Najlepiej to zrobić dużo się ruszając i zdrowo odżywiając.