Co zrobić aby schudnąć tyle KG w tydzień?

Mam 15 lat. Wzrostu 1,60 cm i ważę 59 kg. Według BMI w internecie to jeszcze nie nadwaga ale jeszcze niewiele mi do niej brakuje. A więc szczególnie chodzi o to, że mam pulchne uda i strasznie wystający fałdek brzucha. Chciałabym stracić około 8 kg w 2 lub 3 tygodnie. Wiem, że nie powinnam tak szybko tyle kg, ale muszę koniecznie, bo jeśli teraz za siebie się nie wezmę kilogramy będą się zbierać i co ja zrobię jak będę miała 65 kg. A bardzo lubię jeść. Chciałam się też spytać czy codzienne picie herbatki czerwonej zadziała w takim czasie i schudnę chociaż 3 kg w tydzień? Piję mało ale teraz zacznę pić 6 filiżanek dziennie. Więc jak, czy to pomoże? Nie chcę żadnych diet, bo nie potrafię się dostosować do diet, jestem chyba za młoda, a herbatę lubię i się już przyzwyczaiłam do picia jej.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23.
Masz prawidłową masę ciała (w Twoim wieku BMI nie jest dobrym wskaźnikiem, uzyskany wynik trzeba odnieść do siatek centylowych).
Herbata czerwona może stanowić element urozmaicenia diety, ale na pewno nie zastąpi ćwiczeń i diety.
Nie przesadzaj także z ilością, gdyż skutkiem mogą być zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Nie musisz się odchudzać, ale dobrze gdybyś wyeliminowała kaloryczną żywność:

  • cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam