Co zrobić, aby skutecznie wykrztuszać zalegającą flegmę, jeżeli syropy nie pomagają?

Nie mogę odkrztusić zalegającej wydzieliny. Od tygodnia jestem chora, byłam u lekarza, okazało się ze to wirusowe wiec nie dostałam antybiotyku. Niestety od czterech dni mocno kaszle, zalega mi wydzielina której nie mogę odkrztusic. Stosuje syropy wyktuśne, jednak nie wiele to daje. Mam przez to duży problem z oddychaniem, pomijając już bol mięśni brzucha i bol pleców od kaszlu. W nocy nie mogę soac, ponieważ w pozycji leżącej nasila się problem z oddychaniem ( świszczący oddech głównie podczas wdechu). Co zrobić aby skutecznie wykrztuszać ta zalegająca flegmę, jeżeli syropy nie pomagają? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana ponowna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można odpowiednio zmodyfikować leczenie