Co zrobić, aby uniknąć nadmiaru skóry przy odchudzaniu?

Co zrobić aby uniknąć nadmiaru skóry przy odchudzaniu? Startowalem z wagi 110kg przy wzroście 178 cm, mam 19 lat. Obecnie 106,5 kg w tydzień. Oto zdjecia: https://vgy.me/a/DijFSmjv Czy taki brzuch ma szanse potem wygladac normalnie? Mam fald-oponke na zebrach a zauwazylem ze wiekszosc otylych mezczyzn nie ma takiej.

Dzień dobry! Aby w wyniku odchudzania nie pozostawał nadmiar skóry należy tak zaplanować dietę pod względem energii i składu, żeby ubytek masy ciała wynosił do 1 kg na tydzień. Jeśli Pan dopiero zaczyna odchudzanie i wprowadza Pan do swojego trybu życia i żywienia duże zmiany, to w początkowym okresie nie dziwi tak duży spadek na tydzień (4,5kg), zwłaszcza jeśli drastycznie obniżył Pan kaloryczność swojego dziennego jadłospisu. Ze swojej strony mogę Panu podpowiedzieć, że kaloryczność diety redukcyjnej dla Pana, biorąc pod uwagę 178cm wzrostu, 19 lat oraz obecne 106,5kg powinna na tę chwilę wynosić około 2800kcal, przy założeniu umiarkowanej aktywności fizycznej. Wydaje się dużo, jednak w Pana młodym wieku organizm ma duże potrzeby energetyczne. W powrocie skóry do dobrego wyglądu pomaga również pływanie. Pozdrawiam serdecznie.

Przede wszystkim nie można dopuścić do zbyt gwałtownego spadku wagi. Wtedy właśnie skóra nie ma czasu na zachowanie odpowiedniej struktury, zaczyna tracić jędrność i tworzy się jej zapas.
Proszę przestrzegać zasad zdrowej diety i ćwiczyć. Na początek mogą to być spacery.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/