Co zrobić, aby uniknąć problemów związanych z histerią?

Witam! Mam tak, że kiedy mam trening albo mecz (piłka nożna) to im bardziej mi zależy na tym, żeby być w formie, dobrze wypaść, mieć siłę tym bardziej zaczynam tracić siłę i wytrzymałość, sprawność. Na podobnej zasadzie mam problemy z wieloma innymi bardzo ważnymi dla mnie sprawami takimi jak odżywianie czy sen. Pomaga mi kiedy ustawiam sobie w głowie, że tego nie ma tych problemów itp. Jestem prawie pewny, że to histeria. Co robić by uniknąć tych problemów?

Witam

Z takimi trudnościami można sobie poradzić pracując nad wzmocnieniem umiejętności radzenia sobie ze stresem, stawiania sobie celów i automotywacji. Może w tym pomóc praca z psychologiem. Zachęcam do takiego kontaktu, który da siłę do pokonywania barier, a tym samym do odnoszenia sukcesów.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Binder

Witaj,
prawdopodobnie stawiasz sobie wymagania,które przekraczają Twoje obecne przygotowanie lub kompetencje a są pożądane/wg.Ciebie/w środowisku.Pogodzenie tych dwóch standardów wymaga pracy ,w której najpierw trzeba pogodzić się z samym sobą i zobaczyć prawdziwe możliwości a dopiero potem,z pełną świadomością niedoborów ustalić system kolejnych kroków rozwoju.Każdy musi to robić w zgodzie z osobistą "bazą wyjściową"/ tempem,specyfiką własnych doświadczeń,obaw,itp/.Zachęcam więc do kontaktu z psychologiem/może psychologiem sportu/ew.coachem.Są to osoby zawodowo przygotowane do prowadzenia tego rodzaju procesów rozwoju osobistego.