Co zrobić, aby waga znów zaczęła spadać?

Witam, Mam 21 lat, 171cm wzrostu. Od początku lipca zaczęłam się zdrowo odżywiać i z 76kg udało mi się schudnąć do 71,5kg. Wiem, że w dużym stopniu spadek wagi polegał na pozbyciu się wody z organizmu. Jednak odkąd do zdrowego sposobu odżywania dołożyłam ćwiczenia 4-5 razy w tygodniu (10km spacer szybkim tempem) waga skoczyła na około 73kg i się utrzymuje. Chciałabym schudnąć do minimum 67kg. Co zrobić aby waga znów zaczęła spadać?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, ze odchudzanie przebiega okresowo. Po fazie spadku wagi może nastąpić okres stagnacji, który przy konsekwentnym stosowaniu się do diety i ćwiczeń ponownie przejdzie w okres gubienia kilogramów. To jest jedna z możliwości. Drugim rozwiązaniem jest odpowiedź na pytanie czy jest to na pewno wzrost tkani tłuszczowej. Być może wzrost masy ciała spowodowany jest zwiększaniem się tkanki mięśniowej. Najlepiej byłoby wykonać sobie analizę masy i składu ciała, która pokaże jak wygląda rozkład procentowy (i kilogramy) względem masy tłuszczowej i beztłuszczowej. Takie badanie można wykonać w większości gabinetów dietetycznych.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444