Co zrobić, aby wszystko było tak, jak powinno podczas seksu?

  Przeczytałem jedną wypowiedź Pana i jestem niesamowicie zaskoczony fachowością odpowiedzi. Mam podobny problem jak kolega, dotyczący wzwodu penisa podczas penetracji. Oczywiście moja dziewczyna bardzo na mnie "działa", rewelacja jest podczas gry wstępnej, gorzej podczas stosunku. Nie jest to moja przelotna dziewczyna, więc chciałbym, aby w tym względzie było wszystko ok, przede wszystkim dla Niej. Jakie zachowania wdrożyć, aby było wszystko tak jak powinno podczas seksu? Pozdrawiam serdecznie
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Nie pisze Pan jednak konkretnie, co stanowi problem podczas zbliżenia. Jeżeli - jak się domyślam - kłopot stanowi brak wzwodu lub wzwód niepełny podczas próby penetracji, to przyczyna może mieć charakter psychogenny.
Często silne nakierunkowanie na powodzenie zbliżenia przynosi przewrotnie rezultat w postaci braku wzwodu. Wynika to z obawy, która z kolei objawia się stresem stanowiącym poważną przeszkodę w osiągnięciu wzwodu, zwłaszcza w chwili kontaktu z partnerką. Szczególnie doradzam więc zadbanie o spokojną, intymną atmosferę zbliżenia, a także dialog z partnerką. Jeżeli jednak rozwiązanie to nie przyniesie rezultatów, przydatna będzie konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam