Co zrobić, aby zmniejszyć ASO?

Witam. Przez ostatnie 2 tygodnie przebywałam w szpitalu, przechodziłam bardzo ciężką anginę, mialam mononukleoze 3 miesiesiące temu. Cytomegalie przechodziłam w okresie hospitalizacji. W momencie kiedy miałąm zostać wypisana ze szpitala moje ASO wynosiło 2,5 tys- jednak na swoje życzenie się wypisałam. co zrobić any zmniejszyć ASO?

Witam!
Nie ma określonych sposobów na zmniejszenie ASO. Jest to wykładnik przebytego zakażenia paciorkowcem. Utrzymywanie się wysokiego ASO lub jego narastanie może świadczyć o nadal trwającej infekcji. Proszę niezwłocznie udać się do Lekarza Rodzinnego celem kontroli - zabierając ze sobą ksero Karty Informacyjnej z pobytu w szpitalu.