Co zrobić, by 6-letnie dziecko miało mniejszy apetyt?

witam mam 6 letnie dziecko ktore ma nadwage na 120cm wzrostu wazy 33 kg i ma wilczy apetyt co zrobic by mialo mniejszy apetyt ? czy sa jakies syropy na zmniejszenie apetytu ? prosze o odpowiedz

Nie ma bezpiecznych środków ograniczających apetyt jakie można podać dziecku w takim wieku i z całą pewnością nie może się to odbywać bez odpowiedniej diagnostyki przyczyn takiego nieumiarkowanego apetytu. Radziłabym skonsultować szczegółowo obecną dietę dziecka z dietetykiem, który ustali czy przyczyną apetytu nie jest źle zbilansowana dieta i niedobór określonych składników odżywczych. Jeżeli dietetyk doprowadzi Państwa do normalizacji diety, a apetyt u dziecka nie zmieni się należy udać się do lekarza i skonsultować z nim ten problem szukając przyczyn medycznych tego stanu.

Droga Pani!

Jeżeli chce Pani zmniejszyć apetyt u dziecka, to proszę nie skupiać się na preparatach farmakologicznych. Warto przeanalizować jadłospis dziecka. Istnieje możliwość, że to, co dziecko spożywa jest dla niego niewystarczająco odżywcze i u dziecka występują niedobory. Jeżeli dziecko będzie miało zapewniane dostawy wszystkich niezbędnych składników, to apetyt powinien się zmniejszyć.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam, czy konsultowała Pani ten nadmierny apetyt dziecka z pediatrą i dietetykiem? Proponuję zacząć od diagnostyki w tym kierunku, w celu ustalenia czy nie ma w tym zakresie jakiś zaburzeń metabolicznych. Równie ważna jest analiza zwyczajowej diety dziecka, by sprawdzić czy jej skład nie stymuluje takiego apetytu.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Szanowna Pani,
odradzałbym stosowanie takich preparatów u dzieci. Potrzebna jest diagnoza przyczyny (przy współpracy z dietetykiem i pediatrą) i usunięcie jej.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl