Co zrobić, by miesiączka wróciła?

Witam :) Mam taki problem. Na wstępie powiem, że mam 15 lat, ok 168 cm wzrostu i ważę 55 kg. Od ponad 2 mies. nie mam miesiączki. Dodam, że nie odchudzałam się. Wypadają mi włosy strasznie... Co zrobić, żeby miesiączka wróciła? Przytyć? Tylko nie chcę iść do ginekologa! Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest idealna w stosunku do wzrostu, z Twojej relacji wynika również, że nie odchudzałaś się. Dlatego przytycie nie będzie miało wpływu na Twój cykl miesiaczkowy.
Jeśli do tej pory miesiączkowałaś regularnie, to wskazana jest konsultacja u pediatry i ginekologa.

Z pozdrowieniami