Co zrobić, by nie przytyć?

Witam. Przez ok. 2 miesięcy stosowałam dietę 1000 kcal, po niej przeszłam na dietę 1600 kcal, którą stosowałam przez 21 dni. Obecnie ważę 46 kg przy wzroście 159 cm. Co mam robić, by nie przytyć i zacząć normalnie jeść?
ponad rok temu

Witam!

Czy mogłabym prosić o więcej informacji na Pani temat?  Prosiłabym o określenie wieku, trybu życia/aktywności fizycznej.

BMI przy podanych danych wynosi 18,25. W przypadku osób w wieku powyżej 18 lat, wartość BMI powinna być większa niż 18,5 (jednak nie przekraczać 25 kg/m2). Poniżej takiej wielkości rozpoznaje się niedobór masy ciała. W przypadku osób poniżej 18 roku życia, współczynnik BMI odnosi się do siatek centylowych. Nie znam Pani wieku, stąd ciężko ustosunkować mi się do uzyskanej poprzez dietę masy ciała. Prosiłabym o więcej informacji. Istotne są one także przy ustalaniu zapotrzebowania kalorycznego.

Pozdrawiam ciepło i czekam na Pani odpowiedź.