Co zrobić, by ograniczyć wydzielanie sebum i zmatowić cerę?

Mam cerę trądzikową i bardzo tłustą. Już po 2 h zaczynam się bardzo świecić i bardzo dużo wydziela mi sie sebum. Stosuje toniki, bibułki matujące, glinki ale pomaga to tylko minimalnie. Moja cera nigdy nie jest matowa i wygląda na nieświeżą. Co zrobić, by ograniczyć wydzielanie sebum i zmatowić cerę?

Witam serdecznie

Proszę rozpocząć od konsultacji u kosmetologa.
Skóra tłusta wymaga bardzo starannej diagnozy oraz dobrania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Niestety nie można zrobić tego na odległość, a każda skóra jest inna i ma inne wymagania. Z zabiegów w gabinecie polecam pilingi AHA/ BHA - zwężają ujścia gruczołów łojowych i regulują wydzielanie łoju.

pozdrawiam

IJ

Dzień dobry,

Konieczna jest wizyta u kosmetologa, który po obejrzeniu twarzy dobierze dla Pani właściwą pielęgnację domową i gabinetową.
Zabiegi złuszczające i przemyślane kosmetyki do stosowania w domu przyniosą poprawę.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Dzień dobry, codzienna pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Być może stosuje Pani nieodpowiednie kosmetyki do demakijażu i pielęgnacji na codzień. Zbyt agresywne odtłuszczanie/ wysuszanie skóry poprzez używanie niewłaściwych kosmetyków pozbawia skórę naturalnego płaszcza hydrolipidowego co nastąpienie powoduje nadmiar wydzielania sebum i prowadzi do jej zanieczyszczania. Wiele produktów do demakijażu zawiera duże ilości detergentów, które stosowane przez dłuższy czas wysuszają skórę. Wiele osób stosuje również do demakijażu płyn micelarny, którego nie zmywa ze skóry, co prowadzi do wysuszenia skóry o potem do nadmiernego wydzielania sebum, ponieważ skóra chcąc bronic się naturalnie wydziela jego większe ilości. Kremy i maseczki też muszą być dobrane do typu skóry. Warto przyjrzeć się kosmetykom. W tym celu proponuję odwiedzić kosmetologa, który przyjrzy się zawartości kosmetyczki i zarekomenduje odpowiednie kosmetyki na codzień.

Pozdrawiam serdecznie