Co zrobić, by partner chciał do mnie wrócić?

Witam. Mam 22 lata. Chłopak zerwał ze mną ponad miesiąc temu, powodem jaki podał były kłótnie które przez ostatnie 2-3 miesiące były dość często, głównie o jego wyjazd za granicę, decyzję o tym podjął ze swoją matką. Dzień przed zerwaniem mówił o zaręczynach i o tym, że jestem jego największym szczęściem, pytał o rozmiar pierścionka nawet. Zrywając przez telefon powiedział, że kocha, że może kiedyś będziemy razem. Od miesiąca nie mamy kontaktu. Co zrobić żeby chciał wrócić?

Dzień dobry.

Nie ma raczej uczciwych sposobów na to, by spowodować zmianę decyzji kogoś, kto zdecydował o rozstaniu i po prostu odszedł. Sądząc z Pani opisu, Pani partner wybierał pomiędzy lojalnością wobec matki, a Panią i jak się wydaje, wybrał to pierwsze. Szkoda, że nie stać go było na spotkanie twarzą w twarz i ostateczne się z Panią rozmówienie, na co jak sądzę, każdy zasługuje.
Zapewnienie z kolei o miłości do Pani podczas zerwania i dawanie nadziei na "kiedyś" jest po prostu nieuczciwe i nie w porządku. Stawia to Panią w sytuacji przedmiotu, który w tej chwili jest odstawiony "na półkę", a gdy partner będzie miał ochotę, wtedy sobie po Panią "sięgnie".

Sugerowałbym przyjrzenie się dotychczasowej relacji oraz zastanowienie się nad własną autonomią i podmiotowością w związku. Jeżeli nie w tym, to w przyszłym.

Pozdrawiam.

Witam
a chce pani być w związku z mężczyzną, który nie jest w stanie wprost powiedzieć że związek się kończy tylko wybiera rozmowę telefoniczną?. Warto siebie szanować i szukać mężczyzn bardziej dojrzałych
powodzenia
Anna Suligowska

Witam
Może napisać Pani do niego list w którym wyjaśni pani sytuację z ostatnich miesięcy,powie o swoim uczuciu. Być może to wystarczy, a może pozwoli Wam się spotkać i porozmawiać ze sobą.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Warto porozmawiać i wyjaśnić przyczyny i motywacje chłopaka do podjęcia takiej decyzji? Miesięczny brak kontaktu i niepewność jest bardzo trudna, szczególnie jeśli zerwanie odbyło się z dnia ba dzień, a wcześniej nic na to nie wskazywało.