Co zrobić, by partner podjął decyzję o formalnym powrocie do domu?

Co zrobić by partner podjął decyzję o formalnym powrocie do domu?Wyprowadził się 1m-c temu z domu.Posprzątałam dom,zrobiłam remont,chodzę na psychoterapię.Sama organizuję fachowców,zakupy,on pożyczył mi 4 tys.zł.Ja dałam drugie tyle.Sam chciał przenocować i spać w naszym łóżku w sypialni.Kochaliśmy się z jego inicjatywy,był czuły,namiętny.Całą noc mnie przytulał.Nie rozmawiamy o nas,powiedział że obiecał mi pomóc i dotrzyma słowa.Robimy wspólnie kolację,oglądamy tv,kąpiemy się,wysypia się u mnie

Wszystko zmierza w dobrą stronę. Pani się zmieniła. Partner zwiększył czas przebywania z Panią, zaangażowania w to, co się dzieje. Warto dać sobie czas, by być pewnym, że to, co się zadziało zmieniło się na stałe. Można także poszukać pozytywów i plusów tej sytuacji (jeśli na ten moment nie może jej Pani zmienić i czeka na decyzje partnera).

Witam. Prosze Pani, pisze pani bardzo często na tym portalu, zwraca sie ze swoim problemem. Dobrze, ze korzysta Pani z psychoterapii. Myślę, ze lepiej by było gdyby całą energię włożyłą Pani w kontakt z psychoterapeutą, zamiast pisać i nakręcać się w internecie. Byłoby to bardziej leczące i wskazane dla Pani. To, ze Pani pisze o prawie każdej jakiejś trudności z owym partnerem, wynika z tego, ze nie wytrzymuje Pani emocjonalnie tej sytuacji, nie radzi sobie z nią emocjonalnie. A chodzi o to, aby właśnie Pani radziła sobie ze swoim życiu, z tą sytuacją.
Magdalena Brabec