Co zrobić, by pozbyć się niechęci do jedzenia?

Co zrobic by pozbyc sie niecheci do jedzenia?? Chce przytyc a nie mam apetytu. Poprostu czuje jakby wstret do jedzenia, rano wogole nic nie jestem w stanie zjesc popoludniu obiad i pozniej kolacja wlasciwie wszystko na sile jem jak juz wiem ze musze chociaz moj organizm nie daje mi sygnalow ze potrzebuje jedzenia. Mam 23lata a waga 57kg przy 170 wzrostu

Witam serdecznie,

Brak apetytu może być spowodowany zaburzeniami układu pokarmowego. zalecam na początku udać się do lekarza i wyjaśnić na czym polega problem. Specjalista powinien skierować Pana na badania i przypisać suplement na zwiększenie apetytu. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku musi Pan skupić się na swojej diecie. Jedynym rozwiązaniem będzie wówczas zwiększenie porcji i częstotliwości posiłków, ponieważ aby przytyć musi Pan buc na tzw bilansie dodatnim czyli zjadać nawet więcej niż Pan potrzebuje. Proszę sięgać po dania które Pan lubi tak aby jedzenie sprawiało Panu przyjemność. Apetyt wzmagają także ostre przyprawy więc proszę dodawać je do posiłków.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, niechęć do spożywania pokarmów może być spowodowana np. zaburzeniami odżywiania. Zachęcam do konsultacji z lekarzem.
Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska