Co zrobić, by przestać myśleć o jedzeniu?

Mam 13 lat i ważę 70 kg przy wzroście 158/9, a więc tak: jem nawet wtedy, gdy nie jestem głodna co mam zrobić, żeby przestać myśleć o jedzeniu? Bardzo wam dziękuję. C
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Rzeczywiście ważysz za dużo. Myślę, że warto zgłosić się do lekarza i sprawdzić, czy nadmierny apetyt nie jest wynikiem jakiejś choroby. Czasem do nadmiernej masy ciała mogą prowadzić zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.

Napadom głodu zapobiegniesz:

- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny), spożywanie jedzenia w stałych odstępach czasowych, chroni przed nadmiernym apetytem;
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast food, kolorowych i słodzonych napojów, cukry proste wchłaniają się szybko i równie szybko staniesz się głodna;
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej, wysiłki długotrwałe, o umiarkowanej intensywności hamują uczucie głodu.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

POZDRAWIAM