Co zrobić, by schudnąć, jeśli wyglądam na więcej niż ważę?

Ważę 44 kg przy wzroście 160 cm, jednak wyglądam na o wiele więcej niż ważę, co zrobić żeby schudnąć?

Witam,
BMI czyli Body Mass Indeks to wskaźnik informujący o ewentualnej nadwadze czy otyłości. Jego norma dla dorosłych to 19-25. Dla podanych parametrów BMI wynosi 17,19 co wskazuje na niedowagę u dorosłych. W przypadku osób do 18 roku życia dane te odnosi się w siatce centylowej do rówieśników tej samej płci.
Biorąc pod uwagę ocenę wyglądu będącą w dysonansie do parametrów proponuję wizytę u dietetyka dla pełnej oceny parametrów, weryfikacji nawyków żywieniowych a także wskazania potrzebnych do wykonania badań oraz konsultacji lekarskiej.

Witam serdecznie,

Zdecydowanie nie powinna Pani się odchudzać!! Pani BMI(wskaźnik prawidłowej masy ciała) wynosi 17,2 to wskazuje na niedowagę i wychudzenie.

Niski poziom tkanki tłuszczowej jest bardzo niebezpieczny, zaburza gospodarkę hormonalną a z czasem może Pani stracić miesiączkę(o ile jeszcze tak sie nie stało), zaczną wypadać włosy, łamać się paznokcie, organizm będzie osłabiony i z pewnością nie będzie funkcjonował prawidłowo.

Proszę jeść zdrowo 5posiłków dziennie i nawet nie myśleć o odchudzaniu.
Przestrzegam przed jeszcze większą redukcją wagi.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk