Co zrobić, by utrzymać wagę?

Witam:) Mam inny problem niż większość użytkowników. Mam 19 lat i w ciągu ostatniego roku schudłam od 10 do 15 kg. Teraz ważę 56 kg przy 166 cm wzrostu. Jestem zadowolona z wagi i bardzo chciałabym ją utrzymać lub nawet przybrać jeszcze z 2 kg. Jednak zauważyłam, że ja ciągle tracę na wadze (kiedy ważyłam się w lutym, ważyłam ok. 59 kg) mimo faktu, iż jem normalnie. Nawet nie odmawiam sobie słodyczy, podjadam i nie trzymam się żadnej diety!!! Co mam zrobić, żeby utrzymać wagę? Nie chcę schudnąć jeszcze bardziej. Proszę, poradźcie coś!
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś spojrzeć na siebie i swoją dietę obiektywnie i sprawdzić, czy to, co jesz, to nie za mało i czy produkty, które wybierasz, są zdrowe i zapewniają Ci prawidłowy rozwój. Musisz wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych).

Bardzo ważna jest odpowiednia podaż wszystkich tych produktów. Być może w swoim jadłospisie nie uwzględniasz odpowiedniej ilości warzyw strączkowych, jaj, produktów zbożowych czy oleju roślinnego i ryb? Zastanów się i przeanalizuj swój jadłospis. Pomocne mogą być zasady prawidłowej diety, które znajdziesz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie wskazuje na niedowagę. Jeśli jednak Twoja masa ciała będzie się dalej zmniejszać, mimo tego, że nie chcesz, powinnaś udać się do dietetyka lub psychologa, aby mogli określić Twój problem na podstawie rozmowy i wywiadu żywieniowego.

Pozdrawiam.