Co zrobić, by uwolnić się od mojego byłego chłopaka?

Mam 17 lat. Byłam z chłopakiem 2 lata, niedawno się rozstaliśmy i aktualnie jestem na etapie próby uwolnienia się od niego... Nie wiem jak tego dokonać, bo on ciągle nie daje mi spokoju, ciągle chce wrócić itd. A ja już naprawdę mam dość tego związku.   Mimo że chwilami było świetnie i wiele ze sobą przeżyliśmy, to nasz związek był toksyczny... Przez Niego przestałam się uśmiechać, straciłam znajomych, a teraz chcę odzyskać swoje życie, chcę z niego skorzystać i bawić się. Ale tak naprawdę teraz zostałam sama, znajomi nie zapraszają mnie na imprezy, bo przez tak długi czas nie mieli ze mną kontaktu itp... Czuję się okropnie. To wszystko mnie przytłacza. Co zrobić by odzyskać przyjaciół i znajomych? Co zrobić, by uwolnić się od mojego byłego chłopaka?

Witaj,

Jeżeli rzeczywiście chcesz się rozstać ze swoim chłopakiem, to musisz być do tego przekonana na 100%. Każda niepewna odpowiedź lub gest może być sygnałem dla niego, że ma jeszcze szanse na powrót.

Pamiętaj, że konsekwentne trzymanie się swojej decyzji, to jedyna droga do "wolności".
Często tak się zdarza, że nasz partner powoduje "rozluźnienie" relacji z innymi przyjaciółmi. Jednak to wszystko jest do nadrobienia.
Jeżeli masz ochotę na odnowienie z kimś znajomości, to po prostu wyjdź z inicjatywą.

Życzę powodzenia,
Magdalena Boniuk