Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Dzień dobry

Wypadanie włosów może się okresowo zwiększać. Jest to stan przejściowy i zdarza się co 2-3 lata. Przyczyny nadmiernego wypadania włosów jest wiele, z tych najistotniejszych należy wymienić: zaburzenia hormonalne, stres i przemęczenie, infekcje, krwawienia, przebyte operacje. Proszę przyjrzeć się swoim włosom: czy widoczne jest przerzedzenie włosów, jeżeli tak to w jakiej okolicy najbardziej? Proponuję nadal stosować systematycznie wcierki na skórę głowy które stymulują odrost włosów. Doustnie przyjmować preparaty witaminowe (przeznaczone na skórę i włosy) i preparat z aminokwasami i biotyną. Jeśli nadmierne wypadanie włosów utrzymuje się ponad 2 miesiące i mimo kuracji nie minie - proszę koniecznie zgłosić się do lekarza.

pozdrawiam

IJ

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w serii zabiegów.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy