Co zrobić, by wróciła miesiączka po anoreksji?

Chorowałam na anoreksję przez ok. 3 lata. Zachorowałam w wieku 13 lat, miesiączkowałam przez rok przed chorobą. Przez całą chorobę nie pojawiło się miesiączkowanie. Kilka miesięcy temu poszłam do ginekolog, która przepisała mi środki hormonalne, lecz przy ich zażywaniu źle się czułam. Zostały zmienione na lżejsze, lecz nadal miałam mdłości, bóle głowy itp. Gdy przestałam zażywać leki, miesiączka przestała się pojawiać. Co mam zrobić? Ważę w tej chwili 52 kg przy wzroście 173 i nie wiem, czy po prostu powinnam zmienić dietę, by pobudzić cały ten mechanizm, czy nie obejdę się bez leków, czy zmienić lekarza, bo ona chyba nie rozumie, że naprawdę nie mogę przyjmować środków antykoncepcyjnych. Proszę o pomoc!!!

KOBIETA ponad rok temu

Twoja waga nadal jest zbyt niska i spełnia kryterium anoreksji, stąd prawdopodobnie nadal nie miesiączkujesz i źle tolerujesz leki hormonalne. Podstawowym warunkiem powrotu prawidłowych cykli miesiaczkowych jest przyrost masy ciała. Prawidłowa masa ciała przy Twoim wzroście zaczyna się od 59-60 kg. Na temat zapotrzebowania kalorycznego i zalecanego tempa przyrostu wagi, piszę więcej w odpowiedzi na pytanie "Jak zdrowo przytyć w miesiąc?".