Co zrobić, by znajomy nie chciał ze mną być?

Mój kolega ma problem zakochał we mnie, a ja mam kogoś. Odkąd mi to powiedział ciężko z nim pisać na komunikatorze internetowym, bo jest zazdrosny o mojego chłopaka i rozdrażniony co kilka dni. Po którymś razie jak taki był musiałam przestać z nim pisać, bo już nie mogłam tego znieść. Podjęłam decyzje żeby z nim nie pisać do nowego roku. Do tego czasu jak z nim pisałam codziennie włączał mój profil na pewnym komunikatorze i się patrzył na moje zdjęcie. Uważa chyba, że jestem najpiękniejszą dziewczyną na świecie. Napisałam mu żeby szukał dziewczyny to mi napisał że "ja kocham tylko Ciebie więc nie każ mi szukać innej dziewczyny bo to nie ma sensu". Jak zerwałam z nim kontakt to mi napisał "Przepraszam za wszystko. Zazdrość mnie zjadła" 3 dni później napisał SMSa że "tym razem to nie była zazdrość ani zdenerwowanie tylko tęsknota". Ja z moim chłopakiem planuję wziąć ślub i on o tym dobrze wie. Wyjdę za mąż a on i tak dalej będzie mnie kochał. Mój kolega zmienił pracę i pracuje z moim chłopakiem i wie kto to jest. Zapytałam mojego chłopaka czy da się we mnie odkochać stwierdził że chyba się nie da. Co koledze powiedzieć żeby najlepiej spróbował się odkochać? Co zrobić żeby się na moje zdjęcie profilowe nie patrzył codziennie? Utrzymywać z nim kontakt czy nie? Jeśli tak to jak często z nim pisać np. raz w tygodniu czy częściej lub w jaki sposób kontakt z nim zakończyć?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika, że Pani Kolega zakochał się w Pani i jest to dla Kolegi wyzwanie emocjonalne, by sobie z tym poradził.

Niestety nie ma Pani wpływu na Jego "odkochanie"...

Zapytała Pani, co powiedzieć Koledze, by się spróbował odkochać?
Może Pani zainspirować Kolegę, by nie pozostawał sam, by podzielił się swoim przeżywaniem z bliskim Przyjacielem, który przez swoją już obecność i wysłuchanie udzieli wsparcia emocjonalnego.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com