Co zrobić, gdy dziecko autystyczne macha rączkami i się buja?

Witam. Mam pytanie co robić kiedy dziecko autystyczne macha raczkami i lubi się bujać ? Zabraniać mu ?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Raczej odwrócić jego uwagę i postarać się zaproponować jakąś aktywność. Zabraniać nie. To rodzaj autostymulacji, które daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i uspokaja lub pojawia się w sytuacji stresowej.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu