Co zrobić gdy dziecko zjadło całą gorzką czekoladę?

Mój czteroletni synek przez moją nieuwagę zjadł wczoraj prawie całą tabliczkę gorzkiej czekolady (70 % kakao). Później trochę go pobolewał brzuch, dwa razy wymiotował i dwa razy zrobił kupkę (raz półpłynną). Czy mogą być jakieś poważne konsekwencje tego?Synek już wieczorem czuł się dobrze, dzisiaj też. Ale w internecie przeczytałam, że czekolada zawiera groźną teobrominę i bardzo się martwię. Czy powinnam zrobić jakieś badania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nadal utrzymują się powyzsze objawy wskazana jest wizyta u pediatry