Co zrobić, gdy dziewczyna nie odczuwa przyjemności z seksu?

Moja dziewczyna 20 lat przestała odczuwać przyjemność podczas sexu . Jesteśmy z sobą rok i nie bylo z tym wcześniej problemów . Co mogło się stać ??? Czy to może być przez weekendowe nadużywanie alkoholu ??

Dzień dobry,

Zwykle ochota na seks idzie w parze z jakością relacji z partnerem/ką. Stąd, jeśli nie ma żadnych szczególnych "zewnętrznych" powodów spadku chęci na seks, takich jak np. nadmierny i długotrwały stres, różnego rodzaju schorzenia i infekcje, warto przyjrzeć się właśnie samej relacji i atmosferze w związku.

Wspomniane weekendowe nadużywanie alkoholu może mieć związek z opisanym przez Panią problemem, jednak trudno uznać, czy jest jedyną i zasadniczą jego przyczyną. Można to łatwo sprawdzić, odstawiając alkoholowe ekscesy - jeśli apetyt na seks u partnerki powróci do stanu poprzedniego, będzie to oznaką, że faktycznie alkohol był tego przyczyną. Jeśli natomiast, pomimo powyższego, okaże się, że problem nie zniknie, trzeba byłoby chyba przyjrzeć się bliżej relacji z partnerką i wzajemnemu zaspokajaniu własnych potrzeb w związku (niekoniecznie seksualnych). Zdecydowanie należałoby spokojnie porozmawiać - bez wzajemnego oskarżania. Jeśli okaże się to zbyt trudne, można rozważyć wspólną konsultację psychologiczną.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl